Ostrzeżenie: Katalog dla sesji nie istnieje: . Sesje nie będą działać dopóki nie zostanie utworzony katalog.
 • Przechowalnia 0
 • ...jest pusty

  Wybierz walutę:
  Kontakt

  Sklep rowerowy

  Figiel Sport
  ul.Imbramowska 26
  Kraków 31-212
  Tel.:(12) 415-04-64

  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek - Piątek 9:00 - 19:00
  Sobota 09:00 - 15:00

  Narty Blizzard Viva Sport 160 Black

  1 249,00 zł

  Producent: Blizzard
  Produkt niedostępny
  Waga:4.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Charakterystyka

  Narty z zacięciem sportowym przeznaczone przede wszystkim na przygotowane stoki. Charakteryzują się bardzo radykalnym taliowaniem, dzięki czemu łatwo inicjują i prowadza skręt - co jest ważne zwłaszcza w początkowej fazie nauki. Konstrukcja nart to podobnie jak w nartach Viva Cross, połączenie ścianek bocznych Sidewall oraz Cap + system integrujący wiązania z nartami IQ.

  Seria Viva to atrakcyjność w każdym calu. Wydajność, która nie pozostawia żadnego życzenia niespełnionym. Zaprojektowane specjalnie dla kobiet, modele Viva szczycą się wyjątkową lekkością konstrukcji i zwiększoną giętkością. Ponad to ich inspirujący design powoduje, iż na nartach zawiesi się niejedno oko. Od relaksującego przemierzania przygotowanych stoków po jazdę w puchu, modele Viva oferują idealną nartę dla każdej kobiety.

  Parametry techniczne

  TALIOWANIE 115 / 72 / 97 mm
  TEREN Dobrze przygotowane stoki
  UŻYTKOWNICY Początkujące, średnio zaawansowane narciarki
  PROMIEŃ 15,5 m (160cm)
  KONSTRUKCJA IQ Sandwich Composite Sidewall

  IQ-CONCEPT
  IQ-Concept to rodzaj systemu integralnego mocowania wiązań. System ten jako jedyny na rynku jest integralną częścią narty, w przeciwieństwie do innych systemów, które muszą być do narty przymocowane. IQ-Concept bazuje na znanej powszechnie technice umieszczania wiązań w szynach, z tą różnicą że szyny stanowią tutaj element narty. Dzięki temu uzyskano znaczną redukcję masy nart i brak zakłóceń jej naturalnego wygięcia, spowodowanego elementami mocowanymi na śruby. Zintegrowanie szyn ze strukturami wewnętrznymi narty znaczenie poprawa także rozkład flexu a przede wszystkim pracę krawędzi. Głównymi zaletami dla narciarza są: redukcja wagi, bezpośredni przekaz energii, lepszy flex i doskonałe trzymanie krawędzi w trudniejszych warunkach.
  IQ-SLIDER
  To sposób mocowania wiązań w systemie IQ (jedna, centralnie umieszczona śruba mocująca) powoduje że podczas jazdy i wyginania jej - wiązania "pływają" poruszając się po prowadnicach IQ. Rozwiązanie to charakteryzuje się bardzo niską wagą oraz daje możliwości łatwej i szybkiej regulacji położenie wiązania na narcie bez konieczności demontażu wiązań.
  POWERFRAME-TECHNOLOGY
  To strefa wykonana z włókien fiber-matrix 3D, obejmująca cały obrys narty, zintegrowana ze ściankami bocznymi narty. Konstrukcja tego typu wpływa na polepszenie sprężystości narty, optymalizuje rozkład flexu i zwiększa sztywność poprzeczną. Dzięki możliwości absorbowania energii i oddawaniu jej w odpowiednim momencie narty stały się bardziej dynamiczne.
  PARTIAL SIDEWALL
  Częściowy Sidewall - konstrukcja ścianki bocznej sidewall znajduję się w części nart pod wiązaniami. Takie rozwiązanie ma szereg zalet - m.in. zapewnia dużą dynamikę podczas przejścia z krawędzi na krawędź, gwarantuje stały docisk i trzymanie krawędzi oraz szybką reakcję nart na polecenia narciarza. Częściowy Sidewall wpływa także na obniżenie wagi całej konstrukcji, przy zachowaniu właściwości jezdnych charakterystycznych dla cięższych konstrukcji. Inne zalety tego rozwiązania to zwiększona stabilność konstrukcji we wszystkich kierunkach, zwiększona wytrzymałość eksploatacyjna, perfekcyjna kontrola nad tym co się dzieje z nartami podczas jazdy, najlepsze właściwości trakcji podczas jazdy na krawędziach i zredukowanie zmęczenia narciarza.
  FEATHERWEIGHT
  Specjalna konstrukcja narty związana z systemem IQ, obniżona waga wiązań oraz konstrukcja CUP powodują że są to najlżejsze narty na rynku co ma znaczące znaczenie szczególnie w segmencie nart juniorskich i damskich
  EASY FLEX
  Rdzeń i konstrukcja narty są tak dobrane żeby zapewnić możliwie szybki progres umiejętności narciarskich. Odpowiedni, EASY flex nart powoduje że sa one na tyle miękkie, że gwarantują wiele radości i satysfakcji podczas nauki i doskonalenia techniki narciarskiej. Jednocześnie ten sam flex gwarantuje dobre trzymanie na krawędzi i nienaganne zachowanie nart prowadzonych w łuku.
   

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  • Narty Blizzard RC CA Orange 166

   Narty Blizzard RC CA Orange 166

   2 249,00 zł